Bakfasto bičių motinos

bakfasto-motina

Buckfast (Bakfasto) bičių motinos

Nuo 1994 pas mus ir LT

Kaip atrenkamos veislinės motinos tolimesniam dauginimui:

Pirmi metai.

  1. Paruošiamos žiemai, žiema, pavasario priežiūrą.
  2. Išauginama po 20 motinėlių iš kiekvienos veislinės šeimos ir patalpinama į produkcinius avilius.

Antri metai:

  1. Stebimos išaugintų motinėlių dukterų darbas iki birželio pusės, stebima pati veislinė motina.
  2. Jei seserys dirba puikiai ir atitinka visus šiuos reikalavimus: neagresyvios, ramiai juda rėmu, pavasarį nereikia valyti dugnų, gerai palaiko švarą avilyje, perai gražus, nėra spietimo nuotaikos, korių nesiuva tarpusavyje, laiku išplėtus lizdus nėra ,,liežuvių”, pavasarį stiprėja proporcingai gamtai, gerai renka nektarą, per 48 val. sugeba išvalyti užšaldytų perų 10*10 cm rėmą,  o  veislinė motina dirba irgi taip pat. Priimamas sprendimas tokią veislinę motiną naudoti tolimesniam dauginimui, o išaugintas naujas motinėles naudoti savo bityne, bei realizuoti.

Ko tikėtis iš  neapvaisintų arba laisvai susiporavisų motinėlių:

Jei jūsų bityne buvo labai agresyvios  ar spietlios bitės- agresyvumas mažėja, spietlumas mažėja, bet išlieka tikimybė, darbštumas-derlius didėja, bitininko patiriamas malonumas didėja.

Kokia spietimo tikimybė

Paskutinio dešimtmečio spietimo vidurkis yra apie 4 proc., Spietimo nuotaika pasireiškia iki 10-15 proc. šeimų. Priklausomai nuo medunešio. Esant geram medunešiui spietimo nuotaikos faktiškai nebūna ir lizdai nėra tikrinami, ko pasekoje ir susidaro apie 4 proc. spietimas.

Be raštiško BITINĖLIS.COM leidimo kopijuoti ir platinti DRAUDŽIAMA.

2010 © Bitinėlis.com